Policjanci zatrzymali sprawcę, który namalował litery na Bramie Krakowskiej w Lublinie. 25-letni mężczyzna przyznał się do winy. Twierdził, że był pijany i nie wiedział co robi. Lublinianin dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat oraz karze grzywny.

Do zdarzenia w nocy z niedzieli na poniedziałek przy Bramie Krakowskiej. Grupa kilku osób rozmawiała ze sobą. W pewnym momencie jedna z nich podeszła do muru i zaczęła malować litery. Całą sytuację zauważył jeden z mieszkańców, który zawiadomił o tym Straż Miejską. Sprawcy zbiegli jednak przed przybyciem strażników.

Powiadomieni o tym fakcie policjanci ustalili, że grupa osób wsiadła do jednej z taksówek. Sprawcą okazał się 25-leni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna przyznał się do winy. Twierdził, że był pijany i nie wiedział co robi. W komisariacie usłyszał zarzuty uszkodzenie mienia.

25-latek dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat, karze grzywny w wysokości 800 złotych. Sprawca będzie też musiał naprawić szkodę. Wstępnie straty zostały wycenione na kwotę 5 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli od niego kwotę 900 złotych na poczet przyszłych kar.