Znamy koncepcję rewitalizacji i zagospodarowania doliny rzeki Bystrzycy. Zmiany obejmą ok. 1 000 ha, 50 km ścieżek rowerowych i 50 km ciągów pieszych. W dolinie powstanie m.in. 20 kładek pieszo-rowerowych, 4 plaże, 4 parki, czy 9 przystani kajakowych.

Czytaj więcej...

Lublin organizatorem Euro U21! Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w Warszawie przyjął listę miast, które zostaną zarekomendowane UEFA jako miasta gospodarze mistrzostw Europy do lat 21. Czempionat odbędzie się w Polsce w 2017 roku. Na Arenie Lublin zostaną rozegrane trzy spotkania.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy Lublina mogą korzystać z miejskich jednośladów do końca listopada, jeśli pozwolą na to korzystne warunki atmosferyczne. Do tej pory pogoda sprzyja lubelskim rowerzystom.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy Lublina w wieku 50+ mogą teraz brać udziału w bezpłatnych zajęciach sportowo – rekreacyjnych organizowanych w ramach akcji „Aktywny senior na Orliku”. Animatorzy opracowali specjalnie dla tej grupy wiekowej zajęcia. Ich celem jest nie tylko poprawa kondycji, ale też integracja.

Czytaj więcej...

Rozpoczęły się prace związane z budową drogi rowerowej po wschodniej stronie ul. Lwowskiej, na odcinku od Ronda Dmowskiego do ul. Kalinowszczyzna. Inwestycja związana jest z dokończeniem robót w ramach projektu Europejska Stolica Turystyki Rowerowej.

Czytaj więcej...

Na Stadionie Miejskim powstanie Centrum Historii Sportu upamiętniające historię sportu w mieście i regionie. Mieszkańcy już mogą przekazywać pamiątki, zdjęcia lub wspomnienia.

Czytaj więcej...

PZU Maraton Lubelski wystartuje 10 maja. W tym roku Lublin już po raz trzeci stanie się areną zmagań maratończyków i popularyzacji idei biegania. W programie przewidziane są nie tylko zawody biegowe, ale także imprezy towarzyszące m.in. Miasteczko Biegacza.

Czytaj więcej...

Miasto jak co roku finansuje w czasie ferii bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Przygotowana oferta czeka na wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić wolny od nauki czas.

Czytaj więcej...

Każdy może podać swoją propozycję nazwy nowego kompleksu pływackiego, który powstaje przy Al. Zygmuntowskich. Mieszkańcy mogą też zagłosować na jedną z nazw zaproponowanych przez MOSiR: Aquapark Lublin, Aquadrom, Aqualandia, Aqua City, czy Miasteczko Wodne. Konkurs trwa do 6 lutego. Dla uczestników przewidziane są nagrody.

Czytaj więcej...

Cztery Akademie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych rozpoczynają działalność w Lublinie. To ogólnopolski program promujący aktywność fizyczną wśród młodzieży poprzez zajęcia z siatkówki. Do akcji zgłosiło się 19 lubelskich szkół. Inicjatorami są Zespół Szkół nr 5, Gimnazjum nr 5, V Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum nr 18.

Czytaj więcej...