Ponad 80 tysięcy udanych wypożyczeń i przekraczająca 20 tysięcy liczba zarejestrowanych użytkowników. Stacje i rowery dostępne do końca listopada. Nagroda dla najaktywniejszego użytkownika. Tak wygląda podsumowanie pierwszego miesiąca funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego.- Zapowiedzi środowisk rowerowych, mówiące że rower miejski będzie hitem, stały się faktem. Odnieśliśmy ogromny sukces, a widząc tak dużą popularność, w przyszłorocznym budżecie zabezpieczymy środki na podwojenie ilości stacji i rowerów. Mnie najbardziej ujęło to, że z roweru miejskiego korzystają też osoby starsze. Okazuje się, że jest to środek transportu atrakcyjny dla wszystkich - powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Mimo tego, że jesień w pełni, w Lublinie popularność systemu od czasu inauguracji nie spada, a operator systemu sygnalizuje znaczny wzrost wypożyczeń. Liczba wynajmów dokonanych między 19 września, a 20 października wynosi 81 100. Spośród nich aż 59 279 zostało dokonanych w ciągu 20 dni października. 9 października ustanowiony został też dzienni rekord – 3 647 wynajmów. W odpowiedzi na zainteresowanie systemem zdecydowano, że sezon 2014 zostanie przedłużony do końca listopada. 

- Dla nas uruchomienie tego systemu jesienią stanowiło wyzwanie, a okazało się, że nie doszacowaliśmy sukcesu. W Lublinie mamy do czynienia z rzadką sytuacją. We wrześniu użytkownicy wynajmowali rowery przeciętnie 2 tysiące razy dziennie, tymczasem w październiku średnia to aż 3 tysiące w ciągu doby. To powód do dumy i impuls do jeszcze bardziej wytężonej pracy - mówił Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Nextbike Polska.