Każdy może podać swoją propozycję nazwy nowego kompleksu pływackiego, który powstaje przy Al. Zygmuntowskich. Mieszkańcy mogą też zagłosować na jedną z nazw zaproponowanych przez MOSiR: Aquapark Lublin, Aquadrom, Aqualandia, Aqua City, czy Miasteczko Wodne. Konkurs trwa do 6 lutego. Dla uczestników przewidziane są nagrody.

Konkurs ma charakter otwarty. Można głosować na jedną z propozycji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: Aquapark Lublin, Aquadrom, Aqualeria, Aqualand, Aqualandia, Aquamania, Aqua Fun, Aqua City, Galeria Wodna, Miasteczko Wodne, Miasto Wody lub zgłosić własny pomysł na nazwę obiektu. Konkurs trwa do 6 lutego (piątek).

Propozycje nazwy można przesyłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres: MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, ul. Filaretów 44, 20-609 Lublin (z dopiskiem: „Konkurs”).

Wśród wszystkich uczestników konkursu zostanie rozlosowanych 5 zaproszeń do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Łabędziej w Lublinie.

Nazwa nowego kompleksu pływackiego przy al. Zygmuntowskich w Lublinie zostanie wybrana spośród wszystkich zgłoszonych propozycji. Przy wyborze decydującym będzie liczba głosów oddanych na poszczególne propozycje, a także ich innowacyjność i atrakcyjność.

Zespół krytych basenów powstaje przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. Będzie to jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów pływackich w kraju. Kompleks będzie składał się z dwóch części: sportowej oraz rekreacyjnej.

W pierwszej, centralnej części znajdzie się 50-metrowy basen olimpijski z ruchomym dnem, który dzięki specjalnym konstrukcjom będzie można dzielić na rożne głębokości. Wokół niego staną trybuny dla 2100 widzów. Basen będzie przeznaczony do rozgrywania zawodów pływackich na poziomie międzynarodowym wysokiej rangi na krótkich i długich dystansach, rozgrywek piłki wodnej oraz do treningów.

Druga część będzie połączona z budynkiem istniejącego obecnie basenu. Znajdą się tu baseny rekreacyjne ze strefami do nauki pływania i hydromasażu, sztuczną rzeką, zjeżdżalnią i pomieszczeniami technicznymi. Obok kompleksu sportowego powstanie miniaquapark.