Na Stadionie Miejskim powstanie Centrum Historii Sportu upamiętniające historię sportu w mieście i regionie. Mieszkańcy już mogą przekazywać pamiątki, zdjęcia lub wspomnienia.

 

Stworzenie Centrum na terenie Areny Lublin to możliwość upamiętnienia historii lubelskiego sportu. Ekspozycja ma służyć nie tylko środowisku sportowemu, ale również mieszkańcom Lublina, którzy dostaną możliwość zapoznania się z bogatą historią oraz poznać szczegóły współczesnych wyników osiąganych przez lubelskich sportowców.

Mieszkańcy Lublina mogą włączyć się w tworzenie Centrum Historii Sportu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poszukuje pamiątek związanych z dziejami sportu, które będzie można wykorzystać podczas tworzenia ekspozycji.

Poszukiwane są zdjęcia, stroje sportowe, piłki, rowery, motocykle żużlowe, akcesoria lekkoatletyczne jak również wszelkie inne ślady przeszłości odnoszące się do historii wszystkich dyscyplin sportu np zdjęcia lub inne pamiątki.

Eksponaty przyjmowane będą zarówno w formie darów jak i wypożyczeń na czas określony. Osoby, które zechcą wesprzeć Centrum Historii Sportu mogą kontaktować się e-mailowo lub telefonicznie: tel. 724 990 025; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Otwarcie wystawy zaplanowane jest na grudzień 2015 r.