W Lublinie ruszył program nauki dla 5-latków „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”. Z tegorocznej edycji skorzysta 72 dzieci. W piątek w Ratuszu przedszkolaki otrzymały wyprawki: plecak, ręcznik, czepek, gogle, klapki i strój pływacki.

W ramach programu Lubelskie Pływające Przedszkolaki, 5-latki pochodzące z rodzin, których nie stać na płatne zajęcia, zostaną objęte bezpłatną nauką pływania. Rekrutacja uczestników została przeprowadzona w grudniu. – Ja nie umiem pływać, dlatego tym bardziej cieszę się, że moja córka się nauczy – mówiła mama jednej z dziewczynek.

Program ma nie tylko pomóc dzieciom w zdobyciu pierwszych szlifów na pływalni, ale także ukazać im alternatywny sposób aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęcić je do kontynuowania nauki na kolejnych etapach kształcenia. Twórcy programu liczą również na odkrycie pływackich talentów.

Zajęcia będą prowadzone przez trenerów i instruktorów z Uczniowskiego Klubu Sportowego 23 Lublin. Wyprawki dla uczestników zakupiła Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Kurs nauki pływania potrwa 20 godzin i zakończy się zawodami rodzinnymi. 

W roku szkolnym 2013/2014 programem zostanie objętych 72 dzieci z 7 przedszkoli:
- Przedszkole nr 13 w Lublinie, ul. Okrzei 9,
- Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 40 w Lublinie, ul. Gospodarcza 18,
- Przedszkole nr 42 w Lublinie, ul. Przyjaźni 3,
- Przedszkole nr 44 w Lublinie, ul. Maszynowa 6,
- Przedszkole nr 50 w Lublinie, ul. Podzamcze 7a
- Przedszkole nr 52 w Lublinie, ul. Kustronia 10
- Przedszkole nr 59 w Lublinie, ul. Niepodległości 12a

 

Galeria zdjęć