Lublin organizatorem Euro U21! Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w Warszawie przyjął listę miast, które zostaną zarekomendowane UEFA jako miasta gospodarze mistrzostw Europy do lat 21. Czempionat odbędzie się w Polsce w 2017 roku. Na Arenie Lublin zostaną rozegrane trzy spotkania.

 

Polski Związek Piłki Nożnej zarekomendował UEFA siedem miast. Wszystkie spełniły serię wymagań, teraz czekają na zatwierdzenie związku.

- Cieszy mnie, że kolejne tak ważne wydarzenie sportowe o międzynarodowej randze odbędzie się w naszym mieście. Lublin jest gotowy na przyjęcie uczestników Mistrzostw Europy –mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Całe mistrzostwa odbędą się w trzech grupach. Jedna z grup spotka się w Gdyni i Bydgoszczy, kolejna zmierzy się na boiskach Warszawy, Lublina i Kielc, a trzecia grupa zagra w Krakowie i Tychach.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2017 roku z udziałem 12 drużyn. Finał zostanie rozegrany na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie.