Fot. zbigiemnatury.pl

W sobotę 8 lutego w lubelskim Lesie Dąbrowa odbędą się piąte zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. Kto chce dopisać się do listy startowej, może to jeszcze uczynić w biurze zawodów w dniu biegu.

 

Oprócz rywalizacji na głównym dystansie – 5 km (start jak zawsze o godz. 11), odbędą się również biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Młodsi biegacze startują od godz. 9.30. Zapisy w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane w pobliżu mety biegu w okolicy parkingu przy ul. Osmolickiej. Biuro będzie otwarte w godzinach 8.30-10.30.

Liderem lubelskiej edycji jest Kamil Młynarz trzema zwycięstwami na koncie. Wśród pań rywalizacja jest bardziej zacięta. Dwukrotnie zwyciężała Joanna Wasilewska, jednak opuściła dwa starty, dlatego o tym, czy będzie sklasyfikowana, dowiemy się po ostatnim biegu. To dlatego, że aby wziąć udział w rywalizacji o najwyższe miejsca, trzeba ukończyć co najmniej 4 z 6 biegów.

Jedyną z pań z czołówki, która biegała we wszystkich dotychczas rozegranych zawodach, jest Marta Kloc, która we wszystkich 4 biegach zajmowała 2. miejsce. Szanse na końcowy sukces mają także Katarzyna Pruszczak oraz Karolina Zygo. Obie zawodniczki mają na koncie po 3 starty. Do rywalizacji może włączyć się także Agnieszka Sokal.

Cykl Grand Prix zBiegiemNatury odbywa się w 11 miastach: w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W każdym z tych miast od października 2013 do marca 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.

Trasa Grand Prix Lublin zBiegiemNatury przebiega przez teren Nadleśnictwa Świdnik. Partnerem lubelskiej edycji imprezy jest Miasto Lublin.

Wiele informacji na temat cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Organizatorzy zachęcają także do odwiedzania profilu akcji na Facebooku - www.facebook.com/zBiegiemNatury.