Zwycięzcą 5. zawodów Grand Prix Lublin zBiegiemNatury został Kamil Młynarz, wśród pań triumfowała Joanna Wasilewska. Oprócz rywalizacji na głównym dystansie odbyły się także biegi dzieci i młodzieży.

 

Podczas sobotnich zawodów na biegaczy czekały nietypowe warunki. Było słonecznie i ciepło. Kilkudziesięciocentymetrowa warstwa białego puchu, która jeszcze tydzień temu pokrywała ścieżki w Lesie Dąbrowa szybko topnieje, a to nie ułatwiało biegaczom zadania. 

Zwycięzcą został Kamil Młynarz, który tym samym zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. Czas Kamila – 19:03 pokazuje, że warunki na trasie były naprawdę niełatwe. Rekord trasy należący do Kamila jest o ponad 2 minuty lepszy.

Wśród pań pierwsza na mecie była Joanna Wasilewska (21:15), dla której było to 3. zwycięstwo. Joanna jest byłą reprezentantką Polski. Przez lata z powodzeniem startowała na dystansie 800 metrów, zdobywając kilka medali mistrzostw Polski.

Oprócz rywalizacji na głównym dystansie – 5 km odbyły się także biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Kilkudziesięciu młodych biegaczy rywalizowało na czterech dystansach – 300, 600, 1500 i 3000 metrów.

Partnerem lubelskiej edycji imprezy jest Miasto Lublin. Trasa lubelskiego biegu prowadzi ścieżkami należącymi do Nadleśnictwa Świdnik.

Kolejne – ostatnie już zawody w edycji 2013/2014 w Lublinie odbędą się 15 marca.