Kompleks sportowy przy ul. Łabędziej zostanie otwarty w czerwcu. Ale już teraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił konkurs dla mieszkańców Lublina i okolic. Wystarczy wymyślić nazwę i logo dla nowego kompleksu sportowego. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

 

Budowa krytej pływalni przy ul. Łabędziej rozpoczęła się w 2010 roku. – Na początku pływalnia była budowana jako obiekt typowo sportowy, ale po konsultacjach zapadła decyzja, by poszerzyć basen o część rehabilitacyjną. Dlatego basen został przebudowany – wyjaśnia Marcin Pogorzałek, radny miejski z klubu „Wspólny Lublin”.

Basen będzie miał 25 metrów długości. Obok znajdzie się miejsce do nauki pływania z brodzikiem i masażami. Będzie również jacuzzi. Na zewnątrz wybudowano również zjeżdżalnię. W obiekcie powstało również niepełnowymiarowe boisko sportowe.

- To architektoniczna perełka, która zmieni oblicze całej dzielnicy. Inwestycja będzie gotowa w czerwcu. Kosztowała ok. 19,5 mln zł – podkreśla Marcin Pogorzałek.

Już teraz MOSiR zachęca do konkursu związanego z nową pływalnią. Nazwa i logo w sposób prosty i jednoznaczny muszą kojarzyć się z nowym obiektem sportowo-rekreacyjnym. Mogą np. nawiązywać do jego lokalizacji (dzielnica Bronowice, ul. Łabędzia). Nazwa i logo będą umieszczane na materiałach promocyjnych i informacyjnych.

– Mieszkańcy przychodzą do mnie i mówią o swoich pomysłach. Myślę, że kilka z nich ma szansę na zwycięstwo – uważa radny Marcin Pogorzałek. – Widać, że nie mogą już doczekać się otwarcia basenu. To będzie prawdziwe święto dla całej dzielnicy.

Na propozycje mieszkańców MOSiR czeka do 6 maja. Potem spośród nich najlepszą wybierze specjalna komisja konkursowa. W jej skład wejdą przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie, Rady i Zarządu Dzielnicy Bronowice, Biura Marketingu Urzędu Miasta Lublin oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Na zwycięzcę konkursu czeka m.in. roczny karnet na wszystkie obiekty MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, w tym na basen przy ul. Łabędziej. Z kolei autorzy trzech wyróżnionych przez komisję prac otrzymają karnety półroczne.