Już dziś MOSiR zaprasza do udziału w EkoSpływie, gdzie będzie można połączyć przyjemne spędzenie czasu w kajaku z pożytecznym działaniem na rzecz środowiska. Natomiast 1 maja odbędzie się Spływ Rodzinny, który oficjalnie rozpocznie tegoroczny sezon kajakowy.

 

Ci, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, mogą wziąć udział w EkoSpływie kajakowym. W sobotę wspólnie posprzątamy Bystrzycę. Każdy z 25 uczestników akcji dostanie do dyspozycji kajak 2-osobowy i worek na śmieci. Z kolei w czwartek, 1 maja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie zaprasza na Rodzinny Spływ kajakowy od Prawiednik przez Zalew Zemborzycki do wypożyczalni na Słonecznym Wrotkowie. W spływie może wziąć udział 40 osób, w 15 kajakach 2-osobowych i dziesięciu 1-osobowych.

Zbiórka uczestników obydwu spływów przy wypożyczalni. Stąd 8-osobowe grupy wraz z kajakami co pół godziny: o 10.00, 10.30, 11.00, 11.30 i 12.00 będą przewożone na miejsce wodowania kajaków w Prawiednikach. Od 1 maja będzie czynna wypożyczalnia sprzętu wodnego (w tym kajaków) w ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.