Przenoszenie kamienia, wyprawa po skarb, rzuty do celu, wesoła stonoga – to tylko niektóre konkurencje, które zobaczymy podczas tegorocznej VI Międzyprzedszkolnej Spartakiady Sportowej. Finał rozpocznie się w sobotę o godz. 10 w hali MOSiR. Organizatorami imprezy są: Przedszkole nr 43, Przedszkole nr 54 oraz Zbigniew Targoński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin.

 

Przedszkolaki cały rok trenują w swoich przedszkolach, by wziąć udział w finale spartakiady w hali MOSiR. Na wszystkich uczestników czekają fantastyczne nagrody. – Jesteśmy już po półfinałach, które odbyły się w dniach 9-16 kwietnia. Wzięło w nich udział 25 przedszkoli, a tylko 10 zakwalifikowało się do finału – wyjaśnia Elżbieta Siebielec, dyrektor przedszkola nr 54 w Lublinie. – Organizatorami spartakiady jest nasza placówka, Przedszkole nr 43 w Lublinie oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Zbigniew Targoński. Bez jego starań i zaangażowania, tej imprezy na pewno by nie było.

W finale spartakiady, który odbędzie się 31 maja o godz. 10 w hali MOSiR, wezmą udział przedszkola: nr 47, 53, 35, 43, 63, 74, 13, 50, 54 i 44. – Dzieci już się szykują. To dla nich ogromne święto. Zwłaszcza, że wszystkie przedszkola i wszyscy uczestnicy finałów dostają jednakowe nagrody – podkreśla dyr. Siebielec.

– Wymyśliliśmy spartakiadę, bo chcieliśmy, by przedszkolaki miały swoje święto. Finał co roku odbywa się w okolicach Dnia Dziecka – wyjaśnia wiceprzewodniczący Zbigniew Targoński. – Ta impreza integruje całe rodziny, dlatego od pierwszej edycji jestem w komitecie organizacyjnym. Chcieliśmy zarazić dzieci pasją do sportu i promować zdrowy styl życia wśród najmłodszych mieszkańców miasta.

Spartakiada odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Lublina i przewodniczącego Rady Miasta.