634 biegaczy wystartowało w II Maratonie Lubelski. Zwycięzcy, Rafałowi Czarneckiemu z Bliżyna, na pokonanie trasy potrzeba było 2 godzin 40 minut i 58 sekund. Wśród pań pierwsza była Katarzyna Pruszczak (3 godz. 22 min i 9 sekund). Bieg ukończyło 612 osób.

 

W tym roku trasa maratonu przebiegała głównymi ulicami miasta. Pagórkowate ukształtowanie trasy sprawiło, że był jednym z trudniejszych polskich maratonów. Potwierdzali to uczestnicy biegu.

Pierwszy zawodnik minął linię mety po niespełna trzech godzinach. Okazał się nim Rafał Czarnecki z Bliżyna,Po około 6 minutach na mecie stawiło się dwóch kolejnych biegaczy: Arkadiusz Majos z Legionowa, a tuż za nim Romuald Prószyński. Najszybszą z pań okazała się Katarzyna Pruszczak, osiągając czas 3 godz. 22 min i 9 sek.

Gdy zawodnicy pokonywali trasę maratonu, na pl. Litewskim odbywały się inne biegi i konkursy dla dzieci. O godz. 9.30 rozpoczął sięł "Bieg Rodzinny" na dystansie 421 metrów, a pół godziny później wystartował bieg przedszkolaków "W te pędy". W II Maratonie Lubelskim wzięły udział 634 osoby, a w Biegu Rodzinnym kolejnych 600.

W ramach maratonu odbyła się też akcja "Podziel się Kilometrem" zorganizowana przez PZU SA. Na specjalnie zorganizowanym stoisku ustawione zostały bieżnie, na których każdy z odwiedzających imprezę mógł przebiec dowolny dystans. Za każdy pokonany kilometr PZU SA. przekazało 10 zł na potrzeby wyposażenia Oddziału Stacjonarnego Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.