MOSiR zakończył konkurs na nazwę i logo obiektu przy ul. Łabędziej w Lublinie. Komisja nie wyłoniła zwycięzcy. Przyznano jedynie jedno wyróżnienie. Otwarcie pływalni na Bronowicach zaplanowano na koniec maja.

 

Na konkurs wpłynęło 21 zgłoszeń. W wyniku dyskusji i głosowania Komisja Konkursowa nie przyznała 1 nagrody. Przyznała jedynie 1 wyróżnienie (planowała 3) dla Anny Betlejewskiej z Lublina. W nagrodę dostanie ona półroczny karnet na wszystkie obiekty MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

Budowa krytej pływalni przy ul. Łabędziej rozpoczęła się w 2010 roku. – Na początku pływalnia była budowana jako obiekt typowo sportowy, ale po konsultacjach zapadła decyzja, by poszerzyć basen o część rehabilitacyjną. Dlatego basen został przebudowany – wyjaśnia Marcin Pogorzałek, radny miejski z klubu „Wspólny Lublin”.

Basen ma 25 metrów długości. Obok znajduje się miejsce do nauki pływania z brodzikiem i podwodnymi masażami. Jeast również jacuzzi. Na zewnątrz wybudowano zjeżdżalnię. W obiekcie powstało również niepełnowymiarowe boisko sportowe.

- To architektoniczna perełka, która zmieni oblicze całej dzielnicy. Inwestycja będzie gotowa pod koniec maja. Kosztowała ok. 19,5 mln zł – podkreśla Marcin Pogorzałek.