Dziś odbędzie się IV edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Lublin z Rodziną". Rowerzyści przejadą ulicami miasta trasą podzieloną na 3 etapy. Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień na trasie przejazdu.

 

Wspólnym dla całego rajdu odcinkiem trasy jest przejazd rowerów w kolumnie z pl. Litewskiego ulicami: Krakowskie Przedmieście, Lipową, Narutowicza, Nadbystrzycką, Janowską. Uczestnicy wyruszą ok godz. 12.15 i dotrą na miejsce ok godz. 14.30.

Następnie uczestnicy decydujący się na przejazd „trasą żółtą" pojadą z ul. Bryńskiego, przez tamę do Ośrodka Słoneczny Wrotków. Wyruszający na „trasę czerwoną" pojadą dalej ulicami: Krężnicką, Cienistą, Osmolicką na teren Ośrodka Słoneczny Wrotków. „Trasa niebieska" natomiast będzie biegła z ul. Janowskiej, przez Stary Gaj, drogami leśnymi, drogami Zemborzyc Podleśnych, Zemborzyc Wojciechowskich, Krężnicę Jarą, Prawiedniki, ul. Osmolicką na teren Ośrodka Słoneczny Wrotków.

Przejazd kolumny uczestników będzie odbywał się jednym pasem ruchu w asyście policji. W miejscu skrzyżowań policja wstrzyma ruch pojazdów do czasu przejazdu rowerzystów.