Nagrodę Miasta Lublin dla zawodników osiągających najwyższe wyniki sportowe za rok 2013 otrzyma Piotr Sawicki. Nagroda dla trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej oraz zasłużonych w osiąganie przez zawodników wysokich wyników sportowych przypadnie panu Kazimierzowi Kowalczykowi.

 

Kapituła wyłoniła 2 kandydatów do nagród, którzy następnie zostali zaakceptowani przez prezydenta Krzysztofa Żuka. Nagrodą Miasta Lublin dla zawodników osiągających najwyższe wyniki sportowe za rok 2013 zostanie uhonorowany Piotr Sawicki, za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych w Łucznictwie, które odbyły się w Bangkoku.

Nagrodę dla trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej oraz zasłużonych w osiąganie przez zawodników wysokich wyników sportowych otrzyma Kazimierz Kowalczyk. To uhonorowanie znakomitego szkoleniowca za całokształt pracy trenerskiej. którą rozpoczął w Lublinie w 1954 roku i do chwili obecnej związany jest z lubelskim kolarstwem.

Wychowankami trenera Kazimierza Kowalczyka byli m.in. olimpijczycy: Krzysztof Stec i Janusz Pożak. Jako profesjonalny szkoleniowiec, uznany pedagog jest wychowawcą wielu pokoleń młodzieży zajmującej się kolarstwem.

Każda z nagród została przyznana w kwocie 20t tys. zł. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi na czerwcowej sesji Rady Miasta.