5-latki mieszkające w Lublinie, pochodzące z rodzin, które nie mają środków na komercyjne zajęcia, zostaną objęte bezpłatną nauką pływania.

Program ma nie tylko pomóc dzieciom w zdobyciu pierwszych szlifów na pływalni, ale także zachęcić je do kontynuowania nauki na kolejnych etapach kształcenia. Twórcy programu liczą również na odkrycie pływackich talentów.

Wszystkie zajęcia prowadzone są nieodpłatnie przez trenerów i instruktorów z Uczniowskiego Klubu Sportowego 23 Lublin. Dzieci uczestniczące w projekcie nie ponoszą żadnych kosztów. Wyprawki dla uczestników (plecak, ręcznik, czepek, okularki, klapki i strój pływacki) zapewniają sponsorzy (w roku szkolnym 2012/2013 PGE Dystrybucja SA, w roku szkolnym 2013/2014 Fundacja LOTTO Milion Marzeń).

Kurs nauki pływania trwa 20 godzin i zakończy się zawodami rodzinnymi w formie zabawowej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 45 minut. Na zakończenie kolejnego etapu nauki pływania zaplanowany został festyn rodzinny, który odbędzie się  w czerwcu 2014 r. 

 

Galeria zdjęć