Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin wysoko pokonały na wyjeździe Ruch Chorzów 33:24. W ten sposób nasze zawodniczki jako liderki zakończyły pierwszą część rundy zasadniczej sezonu.

 

MKS był faworytem chorzowskiej potyczki. Zgodnie z zapowiedzią do składu po kontuzji wróciła skrzydłowa Agnieszka Kocela. W pierwszej odsłonie lublinianki nie zachwyciły, kończąc ją dwubramkową przewagą. Po zdecydowanie lepszej grze w drugiej połowie, podopieczne Sabiny Włodek zwyciężyły różnicą dziewięciu bramek.

Styczeń zapowiada się niezwykle interesująco. Lublinianki rozegrają pięć meczów ligowych drugiej rundy, z czego cztery na wyjeździe. Szczególnie trudne będą spotkania ze Startem Elbląg oraz z Vistalem Gdynia. Jesienią na Globusie nasze zawodniczki uległy drużynie z Gdyni, będzie więc okazja do rewanżu.