Cukrzyca nie jest chorobą, która dopada nas z dnia na dzień. Jej objawy pojawiają się stopniowo, dając czas na reakcję. O tym, jaki mamy poziom cukru, będziemy mogli się przekonać przychodząc w najbliższą sobotę (11 stycznia) do hali Globus na mecz PGNiG Superligi MKS Selgros Lublin – KPR Jelenia Góra.

 

Akcję "Diabeciaki są wśród nas" pod honorowym patronatem prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka organizuje MKS Selgros Lublin. Jej główną ideą jest propagowanie profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Lublina i okolic. Mistrzynie Polski chcą zachęcić małych i starszych kibiców do aktywności fizycznej, która stanowi bardzo ważny element postępowania niefarmakologiczego w leczeniu cukrzycy.

Na pół godziny przed sobotnim meczem (o godz. 16.30) w punktach medycznych ustawionych za kasami od strony stoku, dzieci i młodzież zaproszonych szkół Lublina i Województwa Lubelskiego oraz mieszkańcy Lublina będą mogli za darmo zbadać poziom cukru oraz zmierzyć ciśnienie krwi. Zbadają się także zawodniczki MKS Selgros Lublin i miejscy radni. Wszystko po to, by propagować zasady profilaktyki zdrowotnej.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotują wiele atrakcji, m.in. malowanie twarzy w kolorach MKS Selgros Lublin i konkurs rzutów na bramkę dla dzieci szkół podstawowych z nagrodami. Każde przebadane dziecko otrzyma owoce, jako symbol propagowania zdrowego odżywiania. Początek imprezy w sobotę o godz. 16 w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie

PODSTĘPNA CUKRZYCA

W Polsce na cukrzycę typu 2 jest chorych 2 miliony osób. Drugie tyle choruje, ale o tym nie wie, bo nie zauważa niepokojących sygnałów. Podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie profilaktyki antycukrzycowej ma ogromne znaczenie. Głównymi powodami zachorowania na cukrzycę typu 2 jest zła dieta, brak ruchu, używki i stres. Zachorowanie na cukrzycę niesie ze sobą poważne zmiany w codziennym funkcjonowaniu i może doprowadzić do groźnych powikłań.