Prezydent Krzysztof Żuk podpisał protokół odbioru inwestycji Stadionu Miejskiego od wykonawcy, firmy Budimex. Stadion został przekazany już Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Jego otwarcie zaplanowano na 27 września.

 

Stadion piłkarski pomieści około 15,5 tysiąca widzów (dokładnie przewiduje się 15 400 miejsc siedzących numerowanych). Wyposażony jest w zadaszone trybuny z wydzielonym sektorem VIP na 650 miejsc oraz w wbudowany w bryłę stadionu budynek głównym o pow. około 8800 mkw. Znajdzie się w nim zaplecze szatniowo-socjalne i sanitarne dla zawodników, dziennikarzy oraz strefa VIP, w której planowane jest utworzenie m.in. 18 skyboxów, restauracji, sali konferencyjnej oraz loży. W budynku głównym znajdzie się również strefa odnowy biologicznej i sale ćwiczeń, pomieszczenia administracyjne i techniczne.

Na terenie obok stadionu przewidywana jest czterotorowa bieżnia tartanowa treningowa oraz dwa pełnowymiarowe nawadniane boiska treningowe (jedno z trawą sztuczną, drugie z naturalną). Parkingi znajdujące się wokół obiektu stadionu pomieszczą łącznie 1027 pojazdów.

Budowa stadionu miejskiego w Lublinie wraz z zagospodarowaniem przylegającego terenu jest współfinansowana w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego 2007-2013.