To jedyna okazja by przejechać się rowerem po przedłużeniu al. Solidarności i odcinku drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Jastków. Prezydent Lublina oraz dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA zapraszają w niedzielę (21 września) na wycieczkę rowerami po nowym odcinku drogi. 


Na objazd nowego wjazdu do Lublina wyruszymy o godz. 13 z ronda na węźle Sławin położonego obok nowego wiaduktu na al. Warszawskiej. Dojazd na start będzie możliwy poprzez łącznicę od strony Skansenu, gdzie nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwać będzie osoba kierująca ruchem pojazdów. Ci którzy chcą dojechać w pobliże startu samochodami mogą zaparkować na wiadukcie (wjazd od strony ronda Honorowych Krwiodawców, wyjazd w kierunku ul. Zbożowej) i przesiąść na rower. 

Osoby nie posiadające rowerów mogą skorzystać z usług firmy NextBike, operatora Lubelskiego Roweru Miejskiego (po wcześniejszym zgłoszeniu mailem takiej potrzeby na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do piątku 19 września do godz. 15.30). Rowery zostaną udostępnione bezpłatnie.

Do pokonania trasa o długości ok. 27 km. Rowerzyści będą korzystać z jezdni prowadzącej w kierunku Warszawy. Pierwsze blisko 6 km to łącznik do węzła Lublin Sławinek, a dalej trasa poprowadzi na odcinek drogi ekspresowej S17. W połowie dystansu dotrzemy do węzła Jastków gdzie zawrócimy w drogę powrotną. Wycieczka w relaksowym tempie potrwa ok 3 godz.