Już od 12 dni mieszkańcy Lublina mogą podróżować rowerem miejskim. W ciągu pierwszych 10 dni w systemie zarejestrowało się prawie 12 tysięcy osób, ponad 4 tysiące dokonało już pierwszego wypożyczenia. W sumie wynajęto rowery 19 285 razy.System funkcjonuje od 19 września, a wyniki pierwszych dni to 11 954 zarejestrowanych osób, 4 335 użytkowników, którzy dokonali przynajmniej jednego wypożyczenia, a w sumie aż 19 285 przejażdżek jednośladami LRM. Rekordowa liczba wypożyczeń padła 28 września – 2 622, dzień później z Lubelskiego Roweru Miejskiego skorzystało 2 573 osób – to dane operatora LRM, firmy Nextbike Polska. Wcześniej liczba 2 tysięcy wynajmów została przekroczona tylko raz, 25 września.

- Rowery miejskie na dobre zagościły w LublinieMam nadzieję, że z dnia na dzień rower miejski będzie coraz chętniej wybierany nie tylko jako forma rekreacji ale także sposób przemieszczania się po mieście. Widząc jak projekt spodobał się mieszkańcom już dziś mogę zadeklarować jego przyszłe rozszerzenie, kolejne stacje i kolejne rowery – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin. 

- Cieszę się, że mieszkańcy Lublina lubią aktywnie spędzać czas. Sam też zarejestrowałem się w systemie i korzystam z wypożyczalni rowerów – dodaje Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin.

W ciągu 10 dni aż pięciu osobom wśród najaktywniejszych użytkowników rowerów udało się osiągnąć ponad 50 wynajmów. Rekordzista ma ich już na koncie 78. Średni czas wypożyczenia to 22 min. i 40 sek., przy czym w weekendy jest to czas dłuższy (24:44), a w tygodniu krótszy (20:57). Średni dystans pokonywany na jednośladach LRM wynosi 1,49 km. Najpopularniejsze stacje wynajmów znajdują się przy ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka – to aż 6,5 proc. wszystkich wypożyczeń. Popularnością cieszą się punkty przy ul. Zana / ZUS i przy Placu Wolności. Mieszkańcy najczęściej wybierają również te stacje do zwrotu wynajętych rowerów.