W Okręgu nr 1 o mandat starają się samorządowcy z krwi i kości. Wśród nich mamy trzech obecnych radnych. Zbigniew Targoński od kilku lat organizuje spartakiadę przedszkolaków, Marcin Nowak prowadzi dla najmłodszych akcję „Przyjazna zebra” i o kulturze wie wszystko, a Marcin Pogorzałek wywalczył „basen za złotówkę” dla dzieci z Bronowic. Na liście Wspólnego Lublina są ludzie z pasją, społecznicy, sportowcy i lekarze.

Czytaj więcej...

Baseny, zmodernizowane drogi, remonty szkół, miliony na kulturę – nasze miasto jeszcze nigdy tak szybko się nie rozwijało. Wspólny Lublin miał swój udział w tych historycznych inwestycjach i popierał wszystkie działania, które przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców.

Czytaj więcej...

Dwaj sprawcy zabrali ze sklepowych półek kilka piw i usiłowali wyjść nie płacąc. Gdy ekspedientka i jej mąż próbowali interweniować, zostali brutalnie pobici.

Czytaj więcej...

Przebudowa ul. Łabędziej i nowe miejsca parkingowe w tym rejonie – takie prace zleci miasto. Rozbudowany zostanie 230-metrowy odcinek od ul. Grabskiego. Ma to związek z tym, że niedawno powstał tu kompleks pływacki.

Czytaj więcej...

Pływalnia przy ul. Łabędziej na Bronowicach już działa. Wczoraj obiekt został oficjalnie otwarty. Po uroczystości najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogli nawet w nim popływać. – Jest fantastyczny, robi ogromne wrażenie. To basen na miarę XXI wieku – mówili zachwyceni mieszkańcy.

Czytaj więcej...

Radny miejski z klubu Wspólny Lublin Marcin Pogorzałek proponuje, by przez 2 godziny dziennie dzieci mogły bezpłatnie w okresie wakacyjnym korzystać z basenu przy ul. Łabędziej. Pomysł spodobał się przewodniczącemu Rady Miasta Piotrowi Kowalczykowi, który obiecał wsparcie.

Czytaj więcej...

Na Bronowicach w budynku basenu przy ul. Łabędziej 4 działa nowy punkt informacyjny. Co poniedziałek w godz. 16- 18 na mieszkańców czekają osoby, które udzielą informacji jak poprawnie wypełnić wniosek do budżetu obywatelskiego. A już w najbliższą niedzielę w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Peowiaków 12 pierwszy „Maraton pisania wniosków”

Czytaj więcej...

Pił w samochodzie, a następnie uderzył w inne auto. Miał ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Policjantom powiedział, że lubi jeździć, kiedy jest pijany.

Czytaj więcej...

W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego świętowano potrójny jubileusz: 55-lecie istnienia Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”, 10. urodziny filii przy ul. Hutniczej oraz 25-lecie Zespołu Tańca Nowoczesnego „Etezja”.

Czytaj więcej...

62-letni mężczyzna znalazł na parkingu przy ul Fabrycznej portfel z dokumentami, kartami bankowymi oraz znaczną kwotą pieniędzy. Właścicielka nie kryła szczęścia i wdzięczności wobec uczciwego znalazcy.

Czytaj więcej...