Urodził się w Lublinie, na Tatarach spędził dzieciństwo, dorastał na Kalinowszczyżnie, a obecnie mieszka na Ponikwodzie, Bazylianówce. Prawnik, ukończył UMCS. Pracował w Lubelskich Fabrykach Wag, gdzie pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Pracowniczej. Prowadził własną działalność gospodarczą, pracował w biurze senatora Chrzanowskiego. W 1998 roku został wybrany na pierwszą kadencję do Rady Miasta Lublin i został wtedy wiceprzewodniczącym rady. Od tego czasu nieprzerwanie pełni funkcję radnego.

 

 Był wiceprzewodniczącym, dwukrotnie był przewodniczącym Komisji Budżetowo- Ekonomicznej i Komisji Rewizyjnej, a w obecnej kadencji jest przewodniczącym klubu Wspólny Lublin.

W 2007 roku został dyrektorem projektu w Porcie Lotniczym Lublin, gdzie pracuje do dziś. Jak podkreśla, wraz ze wszystkimi mieszkańcami Lublina i całego województwa oraz współpracownikami może cieszyć się sukcesem, jakim było - od momentu wbicia pierwszej łopaty, aż do przecięcia wstęgi - wybudowanie lotniska. Ma żonę Danusię i dwoje dzieci: 18-letnią córkę Martę i 15-letniego syna Janka. Przez osiem lat wraz z żoną stanowili również rodzinę zastępczą dla Pauliny, która obecnie studiuje i założyła własną rodzinę. Lubi czytać i podróżować, przebywać wśród przyjaciół. Bardzo lubi tańczyć, dlatego lubi dobrą zabawę, najlepiej taką z tańcami do białego rana.