Największym sukcesem, na który mieszkańcy Czubów i Węglina czekali od lat jest przebudowa ulicy Filaretów i ul. Armii Krajowej. Powodem do radości są też nowe ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych i kryta pływalnia w szkole przy ul. Roztocze.

Czytaj więcej...

Ukończenie budowy parków Jana Pawła II i Rury, poprawa stanu osiedlowych dróg, budowa łącznika między ulicami Dziewanny i Różaną, dom kultury na Czubach Południowych i budowa kompleksu oświatowo-opiekuńczego w rejonie ul. Gęsiej – to sprawy, którymi zajmą się kandydaci Wspólnego Lublina na radnych z Czubów i Węglina. 

Czytaj więcej...

Od 3 lipca w plenerze, w wąwozie na Czubach rusza taneczna integracja mieszkańców. Odbędą się m. in. kursy tańca z instruktorem oraz dancingi. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach programu Dzielnice Kultury - Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina. 

Czytaj więcej...

Radni przeznaczyli 3 mln zł na przebudowę ul. Armii Krajowej. Inwestycja jest możliwa, bo miasto dostało również 3 mln zł dofinansowania do tej inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. schetynówek. – To bardzo długo wyczekiwana inwestycja – mówi Marek Jakubowski, radny Wspólnego Lublina.

Czytaj więcej...

Od poniedziałku (9 marca) najpóźniej do końca kwietnia zawężona zostanie ul. Jana Pawła II na wysokości ogródków działkowych znajdujących się za skrzyżowaniem z ul. Roztocze. Zmiana w organizacji ruchu związana jest z budową wjazdu na teren kompleksu handlowego.

Czytaj więcej...

30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji w środę w Domu Młodzieży przy ul. Jutrzenki 1 rodzinom zastępczym wręczono medale i dyplomy prezydenta Lublina. – Potraficie dzielić się miłością i za to chylę czoła przed każdym z was – mówiła do rodzin radna Jadwiga Mach, przewodnicząca miejskiej Komisji ds. Rodziny.

Czytaj więcej...

Istnieje szansa, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z budową szkoły przy ul. Gęsiej na Czubach. Miasto uzależnia to od sprzedaży nieruchomości po MPK przy ul. Kraśnickiej.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy ulic: Jaspisowej, Jantarowej i Kryształowej proszą o wydłużenie trasy autobusów linii nr 14, 31 i 42 do pętli na al. Kraśnickiej. W tej sprawie złożył również interpelację Marcin Nowak, radny Wspólnego Lublina.

Czytaj więcej...

Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Lublina. Kradł rowy, które później sprzedawał na targowiskach. Mężczyzna ma na swoim koncie łącznie 40 kradzieży i kradzieży z włamaniem do piwnic, garaży i wózkowni. Został tymczasowo aresztowany.

Czytaj więcej...

Ostatni etap wędrówki obrazu Matki Bożej Latyczowskiej prowadził z parafii Św.Rodziny do parafii Matki Bożej Różańcowej.

Czytaj więcej...