W Okręgu nr 1 o mandat starają się samorządowcy z krwi i kości. Wśród nich mamy trzech obecnych radnych. Zbigniew Targoński od kilku lat organizuje spartakiadę przedszkolaków, Marcin Nowak prowadzi dla najmłodszych akcję „Przyjazna zebra” i o kulturze wie wszystko, a Marcin Pogorzałek wywalczył „basen za złotówkę” dla dzieci z Bronowic. Na liście Wspólnego Lublina są ludzie z pasją, społecznicy, sportowcy i lekarze.

Czytaj więcej...

Baseny, zmodernizowane drogi, remonty szkół, miliony na kulturę – nasze miasto jeszcze nigdy tak szybko się nie rozwijało. Wspólny Lublin miał swój udział w tych historycznych inwestycjach i popierał wszystkie działania, które przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców.

Czytaj więcej...

Targ wrósł w naszą dzielnicę, mieszkańcy nie wyobrażają sobie, że mogłoby go nie być. Mamy również klientów z innych dzielnic, których chwalą, że u nas jest nie tylko świeży towar wysokiej jakości, ale też bardzo przyjazna atmosfera – mówi w rozmowie z nami Krystyna Futa, kierownik targu Stowarzyszenia Kupców Rynek Bronowice i przewodnicząca Rady Dzielnicy Bronowice.

Czytaj więcej...

Radny miejski z klubu Wspólny Lublin Marcin Pogorzałek proponuje, by przez 2 godziny dziennie dzieci mogły bezpłatnie w okresie wakacyjnym korzystać z basenu przy ul. Łabędziej. Pomysł spodobał się przewodniczącemu Rady Miasta Piotrowi Kowalczykowi, który obiecał wsparcie.

Czytaj więcej...

Przebudowa ul. Łabędziej i nowe miejsca parkingowe w tym rejonie – takie prace zleci miasto. Rozbudowany zostanie 230-metrowy odcinek od ul. Grabskiego. Ma to związek z tym, że niedawno powstał tu kompleks pływacki.

Czytaj więcej...

Na Bronowicach w budynku basenu przy ul. Łabędziej 4 działa nowy punkt informacyjny. Co poniedziałek w godz. 16- 18 na mieszkańców czekają osoby, które udzielą informacji jak poprawnie wypełnić wniosek do budżetu obywatelskiego. A już w najbliższą niedzielę w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Peowiaków 12 pierwszy „Maraton pisania wniosków”

Czytaj więcej...

Pływalnia przy ul. Łabędziej na Bronowicach już działa. Wczoraj obiekt został oficjalnie otwarty. Po uroczystości najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogli nawet w nim popływać. – Jest fantastyczny, robi ogromne wrażenie. To basen na miarę XXI wieku – mówili zachwyceni mieszkańcy.

Czytaj więcej...

Już jutro od godziny 16 będzie można popływać w basenie przy ul. Łabędziej. Oficjalne otwarcie obiektu sportowo-rekreacyjnego zaplanowano na godz. 13. Będą m.in. występy zespołów muzycznych oraz grill dla mieszkańców. – Tego dnia dzieci pływają za darmo – podkreśla Marcin Pogorzałek, radny Wspólnego Lublina z Bronowic.

Czytaj więcej...