Od poniedziałku (9 marca) najpóźniej do końca kwietnia zawężona zostanie ul. Jana Pawła II na wysokości ogródków działkowych znajdujących się za skrzyżowaniem z ul. Roztocze. Zmiana w organizacji ruchu związana jest z budową wjazdu na teren kompleksu handlowego.

Czytaj więcej...

Miasto w ramach konkursu „Zielone Miasta – w stronę przyszłości!” otrzymało od wiceministra środowiska wyróżnienie w kategorii „zieleń w mieście” za jedno z najlepszych w kraju rozwiązań w infrastrukturze miejskiej służące ochronie środowiska. Chodzi o projekt Parku Jana Pawła II, który jest dziełem radnego Marka Jakubowskiego i Stowarzyszenia Nasze Czuby.

Czytaj więcej...

W piątek zmieniła się organizacja ruchu przebudowywanej ul. Armii Krajowej. Wykonawca rozpoczyna ostatni etap prac, układna będzie warstwa ścieralna asfaltu. – Zmiany są już widoczne i mają ogromne znaczenie dla mieszkańców – mówi Marek Jakubowski, radny Wspólnego Lublina. 

Czytaj więcej...

Ostatni etap wędrówki obrazu Matki Bożej Latyczowskiej prowadził z parafii Św.Rodziny do parafii Matki Bożej Różańcowej.

Czytaj więcej...

Trwa przebudowa ulicy Armii Krajowej na odcinku od Jana Pawła II do ul. Orkana. – Zmiany są już widoczne i mają ogromne znaczenie dla mieszkańców – mówi Marek Jakubowski, radny Wspólnego Lublina. – Najważniejsze, że piesi będą korzystać z bezpiecznych przejść, o co postulowałem.

Czytaj więcej...

Policjanci poszukują sprawcy włamania do mieszkań przy ul. Szmaragdowej i Wyżynnej w Lublinie. Z jednego z nich skradł kartę wraz z numerem PIN. Złodziej próbował później wypłacić pieniądze w bankomacie. Zdarzenie to zarejestrowała kamera monitoringu.

Czytaj więcej...

Policja poszukuje mężczyzny, który wszedł do ogólnospożywczego sklepu przy ul. Bursztynowej i grożąc ekspedientce nożem zażądał pieniędzy, papierosów oraz alkoholu. Zbiegł z łupem.

Czytaj więcej...

Od 3 lipca w plenerze, w wąwozie na Czubach rusza taneczna integracja mieszkańców. Odbędą się m. in. kursy tańca z instruktorem oraz dancingi. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach programu Dzielnice Kultury - Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina. 

Czytaj więcej...