W przyszłym tygodniu (9 kwietnia) rozpocznie się przebudowa ul. Walecznych na odcinku od ul. Ponikwoda do ul.Berberysowej. Na czas prac wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu. Na wymienionym odcinku obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

Czytaj więcej...

Zakończyła się budowa ul. Cynamonowej. Nowa droga stanowi dogodny dojazd do szybko rozwijających się osiedli na Rudniku. Budowa trwała 87 dni i kosztowała 1,1 mln zł. Jak mówią sami mieszkańcy, nie byłoby tej inwestycji gdyby nie pomoc przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kowalczyka i prezydenta Krzysztofa Żuka.

Czytaj więcej...

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ul. Walecznych w Lublinie na odcinku od ul. Ponikwoda do ul. Berberysowej. 150-metrowy odcinek tej drogi to zmora kierowców. Jezdnia ma tutaj zaledwie 5,5 metra szerokości i wielkim problemem jest, kiedy na drodze muszą się minąć dwa większe samochody.

Czytaj więcej...

150-metrowy odcinek ul. Walecznych od ul. Ponikwoda do ul. Berberysowej to zmora kierowców. Jezdnia ma tutaj zaledwie 5,5 metra szerokości i wielkim problemem jest, kiedy na drodze muszą się minąć dwa większe samochody. Ale teraz się to zmieni. Miasto ogłosiło przetarg na poszerzenie drogi. Wnioskował o to radny Krzysztof Siczek.

Czytaj więcej...

W poniedziałek rozpocznie się budowa ul. Cynamonowej. Roboty drogowe potrwają 90 dni, a ich wartość wynosi ponad 1,1 mln zł. Budowa ul. Cynamonowej to ważna inwestycja dla mieszkańców szybko rozwijających się osiedli na Rudniku.

Czytaj więcej...

Przy ul. Bazylianówka i Mariańskiej mieszkańcom od dawna doskwierał problem z parkowaniem. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Klakson” wielokrotnie występowała do miasta o utworzenie takich miejsc. Wreszcie się udało.  – To dla nas bardzo ważna inwestycja. Wcześniej zdarzało się, że samochody stawały na jezdni lub na chodniku – mówią mieszkańcy.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy Daszyńskiego i sąsiednich ulic starają się o utworzenie dodatkowych przystanków miejskiej komunikacji na tej ulicy. – Popieram te postulaty – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin.

Czytaj więcej...

Dwie windy, platformy schodowe oraz łazienki przystosowane dla osób na wózkach – to marzenie uczniów i nauczycieli z największego w regionie ośrodka kształcącego młodzież niepełnosprawną. Inwestycja kosztowałaby 590 tys. zł.

Czytaj więcej...