Poprawa komunikacji miejskiej na Czechowie, Sławinie i Sławinku, budowa basenu w Zespole Szkół na Sławinie, remonty oraz modernizacja szkolnych obiektów sportowych, profilaktyka zdrowotna, troska o rodziny najuboższe oraz seniorów – takie są potrzeby tej części miasta. Ludzie Wspólnego Lublina znają te problemy, bo słuchają mieszkańców.

Czytaj więcej...

Miliony na budowę ulicy Poligonowej i Zelwerowicza oraz przedłużenia al. Solidarności, nowa szkoła na Sławinie – to tylko niektóre z ważnych inwestycji, które zmieniają życie mieszkańców. Miasto zaczęło wreszcie wykorzystywać swoją szansę. Tych inwestycji nie byłoby gdyby nie Wspólny Lublin. Teraz chcemy dokończyć to, co w ostatnich latach udało się rozpocząć.

Czytaj więcej...

Miasto rozpoczyna budowę ul. Poligonowej do węzła Jakubowice. Jest to trzeci realizowany dojazd do obwodnicy. Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty inwestycję rozpoczęli prezydent Lublina Krzysztof Żuk i marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman oraz radni Wspólnego Lublina: Jadwiga Mach i Mariusz Banach.

Czytaj więcej...

Od soboty jeździmy ul. Zelwerowicza. Nowa arteria na Czechowie połączyła ul. Choiny z Koncertową i Poligonową.

Czytaj więcej...

Przejażdżki balonem, konkursy, dmuchane zjeżdżalnie, koncert orkiestry dętej i pokaz ratownictwa medycznego. Te i inne atrakcje czekały w sobotę na festynie zorganizowanym przed Gimnazjum nr 5 z okazji 40-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej "Czechów".

Czytaj więcej...

Miasto buduje zaplecze dla obiektów sportowych w Gimnazjum nr 16 w Lublinie. Będą szatnie, łazienki, sale do ćwiczeń, gabinet odnowy biologicznej. Inwestycja kosztuje ponad 5 mln zł.

Czytaj więcej...

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku pojedziemy ulicą Zelwerowicza. Mieszkańcy Czechowa odetchną z ulgą. – Przez naszą dzielnicę jeżdżą ciężarówki w stronę Warszawy.  Ulica Elsnera jest zakorkowana, najgorzej jest w godzinach szczytu – mówią.

Czytaj więcej...

Ponad 1000 mieszkańców bawiło się na niedzielnym festynie Czechowa w parafii św. Jadwigi Królowej w Lublinie. Największą popularnością cieszyły się przejażdżki kucykiem, malowanie twarzy oraz loteria fantowa. Były kiełbaski z grilla i bigos ufundowany przez proboszcza parafii.

Czytaj więcej...

Podkategorie