Nowa pływalnia ma stanąć obok VI LO przy ul. Mickiewicza 36. Mieszkańcy zebrali ponad 3,5 tys. podpisów pod uchwałą w tej sprawie. Dziś radni wyrazili zgodę na inwestycję.

Czytaj więcej...

Okręg wyborczy nr 6 jest jednym z największych w naszym mieście. W jego skład wchodzi, Dziesiąta, Kośminek, Zemborzyce, Abramowice i Głusk. Zobacz kim są i co chcieliby w nim zmienić kandydaci na radnych ze Wspólnego Lublina.

Czytaj więcej...

Wyremontowane i ocieplone szkoły, sale gimnastyczne, lepsze nawierzchnie dróg, nowe chodniki i boisko "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 40 - tak przez ostatnie cztery lata zmieniała się jedna ze starszych części Lublina. Wszystko dla dobra jej mieszkańców.

Czytaj więcej...

Sala gimnastyczna w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kunickiego przechodzi gruntowny remont. Zostaną wymienione podłogi, będą nowe sanitariaty. Sala otrzyma też nowe wyposażenie: zestawy do koszykówki, siatkówki, bramki i drabinki. To będzie ostatni krok, by szkoła miała fantastyczne zaplecze sportowe.

Czytaj więcej...

Dziury, unoszący się kurz, a jesienią błoto – tak żyją mieszkańcy nowych bloków przy ul. Dunikowskiego w Lublinie. – Czekamy na ten remont jak na zbawienie – mówią zgodnie. Stan drogi jest fatalny. Nieutwardzona, pełna dołów nawierzchnia spędza sen z oczu mieszkańcom.

Czytaj więcej...

Według zapowiedzi prezydenta Lublina, na Dziesiątej może powstać nowy basen. Byłby to typowy obiekt szkolny, który stanąłby przy VI Liceum Ogólnokształcącym u zbiegu ul. Kunickiego i Zemborzyckiej.

Czytaj więcej...

– Kiedy rozpocznie się budowa ulicy Dunikowskiego – pyta radna Wspólnego Lublina Elżbieta Dados. Napisała w tej sprawie interpelację do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

Czytaj więcej...

W czwartek (27 marca) od godziny 16 uczniowie i rodzice mogą odwiedzić Gimnazjum nr 1 w Lublinie. Czeka na nich wiele atrakcji. Będą mogli zobaczyć pracownie oraz szkolne obiekty sportowe.

Czytaj więcej...